Protancovaná medaile

V roce 2007 procházel po červeném koberci v záři reflektorů jako nejmladší úspěšný účastník světového šampionátu český reprezentant Milan Musil.

Letos v Paříži své kvality na šampionátu potvrdil hned pěti medailemi – 1x zlato, 4x stříbro. Radost veliká ho hned po vyhlášení výsledků přivedla k tak intenzívnímu víru tance, že po příchodu na hotel zjistil, že má sice na krku zavěšenu francouzskou trikoloru pětkrát, ale pouze na čtyřech z nich se houpe vzácná trofej. Scházela bohužel právě ta zlatá!

Okamžitě se spolu se svým tatínkem taxíkem vydali na „místo činu“ – do přísně střežené pařížské radnice. Ostraha je dovnitř pustila, nicméně narazili už jen na uklízečky. Jedna z nich se ale rozpomněla, že skutečně něco pěkného zlatého kulatého našla a předala to organizátorům, kteří také krátce předtím ještě zbytky slavnostního večera vyklízeli.

Vedení české výpravy se okamžitě – byť už hluboko po půlnoci a pár hodin před programem závěrečného dne – spojilo s pařížskými organizátory, ti ovšem o předání ztracené medaile nic nevěděli. Trpce navíc sdělili, že nemají ani zbývající nepředané hlavní trofeje – místo tradičních pohárů je připravili ve tvaru Eiffelovky. S touto atrakcí nadšení soutěžící tančili – někteří se svojí, jiní si k tanci nestřežené nerozdané zapůjčili.

Nicméně těsně před odletem přišla zpráva, že zlatá medaile pro Milana bude – dorazí poštou přímo na jeho domácí adresu ve Městě Albrechticích.

Zaujal tě článek? Sdílej.