Andělka Sedláčková (1949-2024)

S velkým zármutkem v srdci sepisujeme příspěvek do rubriky Vzpomínáme.

Velká osobnost, která se zapsala zlatým písmem do „rodiny ZAV“. Byla u samých začátků zavádění výuky ZAV do českých škol ještě v době, kdy mezi námi a školami putovaly balíky s disketami. Soutěž ZAV Bruntál byla jejím dítětem, lednová soutěžní klání ve sněhem zapadaném Bruntálu pod její ráznou a dobrosrdečnou taktovkou byla nezapomenutelná. Nalila do sklenky „Sedláčkovic calvados“, připili jsme si a u toho ochutnali některou z dobrot, které sama připravila. Ještě dnes cítím vůni a chuť králíka-cibuláře, na kterého nás pozvala a také dala recept.

Přivedla k psaní na klávesnici na SZEŠ v Bruntále mnoho generací studentů, některé z nich až na stupně nejvyšší na světovém šampionátu, jehož se i sama v Praze v roce 2007 se svými studenty zúčastnila. Žádný problém pro ni nebyl neřešitelný, byla neuvěřitelně obětavá a vlídná. S manželem Víťou, který nás a hlavně ji opustil loni v létě, tvořili nerozlučnou dvojici. Vždycky jsme obdivovali jejich vzájemný respekt a symbiózu, i když se s nimi život nemazlil.

Organizovala také jedny z největších talentových soutěží pro žáky ze spádových základních škol, v roce 2010 přijelo na Andělkou organizovanou talentovku rekordních 150 žáků. Řada z těch nejlepších z Města Albrechtic, Spálova nebo Opavy pak pokračovala v soutěžní kariéře právě pod Andělčiným vedením. Mnoho let byla také platnou členkou výboru Interinfo ČR.

Andělka zůstane v našich srdcích jako férová, upřímná, pracovitá a přátelská žena, která nikdy neodmítla pomoc. Šířila kolem sebe tolik hezkého člověčenství  …

Ještě v květnu nám psala, že bude soutěžícím na MS v Katowicích držet palce a myslet na ně. Když byli její soutěžící před soutěží nervózní, nikdy jim neopomněla zopakovat poučku, že když nejde o život, tak jde o …

Andělko, díky za vše, nikdy na Tebe nezapomeneme. Na blížícím se mistrovství světa budeme psát jako o život pro Tebe!

Za všechny, kteří Tě měli rádi,

Tvoji

Helena a Jaroslav Zaviačičovi

Zaujal tě článek? Sdílej.

Související články