zpět do 3. patraŠkola ZAV

Šenovský datel

Obchodní akademie v Šenově u Nového Jičína opět po dvou letech pozvala studenty druhých ročníků středních škol k tradiční soutěži, pro niž byla vstupním kritériem letos už výkonnost 270 úhozů za minutu. Vedle dvou pražských OA (Hovorčovická a Heroldovy sady) dokázalo své reprezentanty vyslat už jen dalších jedenáct moravských škol. Několik dalších (Plzeň, Mariánské Lázně, Jablonec nad Nisou) bylo ještě schopno vysoký kvalifikační nárok splnit, ale velká vzdálenost a související ekonomická náročnost vykonaly své.

Čtvrteční trénink byl opět počítačem řízený. Diváckým oživením se stal přenos průběžně se měnícího pořadí.

Pro trénující bylo připraveno 50 dílčích úkolů, rozdělených do čtyř fází: asi čtvrtinu představovaly prověrky dokonalé znalosti psaní naslepo, další část technická cvičení, poté cvičení na přesnost a závěrečný blok jednominutové až pětiminutové opisy s různou penalizací. Stejná struktura tréninku byla na jaře v Orlové nabídnuta v rozsahu necelých 40 cvičení, vzhledem k očekávanému vzestupu výkonnosti byl počet úkolů rozšířen tak, aby nebyl nikdo schopen splnit všechny a přenos průběžného pořadí i závěrečná výsledková listina tak získaly na atraktivnosti. Úroveň letošních studentů druhých ročníků se ale za jediný rok neuvěřitelně zvýšila: všech padesát úkolů splnilo do 45 minut 23 soutěžících!

Večer po tréninku pozvali své hosty skvělí domácí organizátoři do sborovny nejen k tradiční výměně zkušeností a besedě, ale i k oficiálnímu bodu programu: po dvou letech od založení v Šenově proběhla plenární schůze Interinfo ČR, která ve smyslu stanov vyslechla zprávy o činnosti a hospodaření, ale také na další dvouleté období zvolila nové vedení.

Páteční soutěž proběhla za značné novinářské pozornosti. Výborná organizační práce vedení školy, vyučujících, správců výpočetní techniky a vybrané skupiny studentů umožnila zvládnout nejen tři předepsané desetiminutové opisy s různou penalizací (-5, -50, -500), ale i zpracovat výsledky, připravit diplomy a pěkné věcné ceny neobyčejně rychle. Slavnostní atmosféru závěru soutěže podtrhl fakt, že diplomy předával osobně starosta Šenova v krásné zasedací síni Obecního úřadu.

Trénink

Umístění Jméno Škola Cvičení Čas
1. - 2. Cakalidis Lukáš OA Heroldovy sady 51 29
1. - 2. Čurajová Šárka OA Karviná 51 29
3. Pelikánová Eliška OA Bučovice 51 30
4. - 6. Gallová Marie OA Orlová 51 32
4. - 6. Mezlíková Jana OA Třebíč 51 32
4. - 6. Koubelová Simona OA Bučovice 51 32
7. - 11. Kuzníková Petra OA Orlová 51 33
7. - 11. Lněničková Jana OA Třebíč 51 33
7. - 11. Juráňová Vladimíra OA Bruntál 51 33
7. - 11. Chmelová Michaela OA Val. Meziříčí 51 33
7. - 11. Vašíčková Hana OA Bučovice 51 33
12. - 14. Slowiková Renata OA Č. Těšín 51 35
12. - 14. Sabová Veronika OA Bruntál 51 35
12. - 14. Perutíková Kateřina OA Val. Meziříčí 51 35
15. - 16. Kondělka Adam OA Orlová 51 36
15. - 16. Sokolová Pavla OA Třebíč 51 36
17. - 18. Weiserová Michaela OA Uh. Hradiště 51 38
17. - 18. Ročkár Ján OA Karviná 51 38
19. Esterka Tomáš OA Hodonín 51 39
20. - 21. Martykánová Lenka OA Uh. Hradiště 51 40
20. - 21. Cábová Daniela OA Val. Meziříčí 51 40
22. Malichová Zdeňka OA Č. Těšín 51 42
23. - 25. Tomečková Martina OA Hodonín 51 45
23. - 25. Oršulíková Adéla OA Karviná 51 45
23. - 25. Kampfová Marie OA Karviná 51 45
26. Ďurčeková Veronika OA Č. Těšín 43  
27. Ivičičová Radka OA Hodonín 41  
28. Nováková Veronika OA Hovorčovická 37  
29. Flášar Petr OA Hovorčovická 34  
30. Moťková Kateřina OA Bruntál 33  
31. Krajčová Petra OA Uh. Hradiště 23  
32. Rubková Lenka OA Hovorčovická 13  
33. Navrátil Milan OA Brno Pionýrská 8  

 

Opis 10 minut, penalizace 5 úhozů za neopravenou chybu

Umístění Jméno Škola Hrubé úhozy Počet chyb Čisté úhozy
1. Kuzníková Petra OA Orlová 3933 14 3863
2. Perutíková Kateřina OA Val. Meziříčí 3799 2 3789
3. Gallová Marie OA Orlová 3965 40 3765
4. Pelikánová Eliška OA Bučovice 3751 8 3711
5. Juráňová Vladimíra OA Bruntál 3684 5 3659
6. Flášar Petr OA Hovorčovická 3571 25 3446
7. Hanzelková Zuzana OA Šenov 3466 10 3416
8. Navrátil Milan OA Brno 3620 45 3395
9. Lněničková Jana OA Třebíč 3401 6 3371
10. Slowiková Renata OA Č. Těšín 3370 5 3345
11. Koubelová Simona OA Bučovice 3409 17 3324
12. Sokolová Pavla OA Třebíč 3405 20 3305
13. Mezlíková Jana OA Třebíč 3320 8 3280
14. Cábová Daniela OA Val. Meziříčí 3293 8 3253
15. Ročkár Ján OA Karviná 3350 24 3230
16. Weiserová Michaela OA Uh. Hradiště 3237 5 3212
17. Vašíčková Hana OA Bučovice 3274 17 3189
18. Esterka Tomáš OA Hodonín 3258 19 3163
19. Sabová Veronika OA Bruntál 3282 47 3047
20. Nováková Veronika OA Hovorčovická 3077 7 3042
21. Cakalidis Lukáš OA Heroldovy sady 3151 22 3041
22. Čurajová Šárka OA Karviná 3071 15 2996
23. Kondělka Adam OA Orlová 3045 12 2985
24. Malichová Zdeňka OA Č. Těšín 3006 19 2911
25. Martykánová Lenka OA Uh. Hradiště 2950 14 2880
26. Oršulíková Adéla OA Karviná 2880 2 2870
27. Moťková Kateřina OA Bruntál 3346 97 2861
28. Kampfová Marie OA Karviná 2906 13 2841
29. Chmelová Michaela OA Val. Meziříčí 2866 16 2786
30. Kuchta Jiří OA Šenov 2920 29 2775
31. Rubková Lenka OA Hovorčovická 2867 19 2772
32. Ďurčeková Veronika OA Č. Těšín 2703 1 2698
33. Ivičičová Radka OA Hodonín 2661 2 2651
34. Tomečková Martina OA Hodonín 2526 2 2516
35. Labaj Jan OA Šenov 2529 5 2504
36. Sopuchová Lucie OA Šenov 2476 13 2411
37. Krajčová Petra OA Uh. Hradiště 2294 15 2219

 

Opis 10 minut, penalizace 50 úhozů za neopravenou chybu

Umístění Jméno Škola Hrubé úhozy Počet chyb Čisté úhozy
1. Perutíková Kateřina OA Val. Meziříčí 3504 3 3354
2. Kuzníková Petra OA Orlová 3694 7 3344
3. Gallová Marie OA Orlová 3445 9 2995
4. Juráňová Vladimíra OA Bruntál 3020 1 2970
5. Lněničková Jana OA Třebíč 3103 3 2953
6. Sokolová Pavla OA Třebíč 2987 4 2787
7. Koubelová Simona OA Bučovice 3104 7 2754
8. Weiserová Michaela OA Uh. Hradiště 2997 5 2747
9. Vašíčková Hana OA Bučovice 3050 7 2700
10. Pelikánová Eliška OA Bučovice 3240 11 2690
11. Esterka Tomáš OA Hodonín 2973 7 2623
12. Cábová Daniela OA Val. Meziříčí 2696 2 2596
13. Mezlíková Jana OA Třebíč 2835 5 2585
14. Oršulíková Adéla OA Karviná 2701 3 2551
15. Slowiková Renata OA Č. Těšín 2753 5 2503
16. Ďurčeková Veronika OA Č. Těšín 2527 1 2477
17. Chmelová Michaela OA Val. Meziříčí 2874 8 2474
18. Hanzelková Zuzana OA Šenov 2855 9 2405
19. Kondělka Adam OA Orlová 2625 5 2375
20. Nováková Veronika OA Hovorčovická 2869 10 2369
21. Ročkár Ján OA Karviná 2995 13 2345
22. Cakalidis Lukáš OA Heroldovy sady 2741 8 2341
23. Martykánová Lenka OA Uh. Hradiště 2534 4 2334
24. Ivičičová Radka OA Hodonín 2429 3 2279
25. Tomečková Martina OA Hodonín 2369 3 2219
26. Malichová Zdeňka OA Č. Těšín 2664 9 2214
27. Čurajová Šárka OA Karviná 2730 11 2180
28. Rubková Lenka OA Hovorčovická 2563 9 2113
29. Navrátil Milan OA Brno 2851 15 2101
30. Kampfová Marie OA Karviná 2727 13 2077
31. Krajčová Petra OA Uh. Hradiště 2329 6 2029
32. Labaj Jan OA Šenov 2209 5 1959
33. Sopuchová Lucie OA Šenov 2145 7 1795
34. Sabová Veronika OA Bruntál 2545 16 1745
35. Flášar Petr OA Hovorčovická 2912 24 1712
36. Kuchta Jiří OA Šenov 2309 12 1709
37. Moťková Kateřina OA Bruntál 2613 30 1113

 

Opis 10 minut, penalizace 500 úhozů za neopravenou chybu

Umístění Jméno Škola Hrubé úhozy Počet chyb Čisté úhozy
1. Juráňová Vladimíra OA Bruntál 2682 0 2682
2. Mezlíková Jana OA Třebíč 2645 0 2645
3. Lněničková Jana OA Třebíč 3086 1 2586
4. Cábová Daniela OA Val. Meziříčí 2709 1 2209
5. Čurajová Šárka OA Karviná 2707 1 2207
6. Gallová Marie OA Orlová 3161 2 2161
7. Kuchta Jiří OA Šenov 2413 1 1913
8. Labaj Jan OA Šenov 2395 1 1895
9. Slowiková Renata OA Č. Těšín 2878 2 1878
10. Tomečková Martina OA Hodonín 2334 1 1834
11. Oršulíková Adéla OA Karviná 2313 1 1813
12. Sokolová Pavla OA Třebíč 2751 2 1751
13. Vašíčková Hana OA Bučovice 2564 2 1564
14. Kuzníková Petra OA Orlová 3063 3 1563
15. Esterka Tomáš OA Hodonín 2890 3 1390
16. Perutíková Kateřina OA Val. Meziříčí 3381 4 1381
17. Pelikánová Eliška OA Bučovice 2856 3 1356
18. Sabová Veronika OA Bruntál 2258 2 1258
19. Cakalidis Lukáš OA Heroldovy sady 2488 3 988
20. Malichová Zdeňka OA Č. Těšín 2396 3 896
21. Ďurčeková Veronika OA Č. Těšín 2291 3 791
22. Chmelová Michaela OA Val. Meziříčí 2680 4 680
23. Ivičičová Radka OA Hodonín 2596 4 596
24. Martykánová Lenka OA Uh. Hradiště 2488 4 488
25. - 37. Flášar Petr OA Hovorčovická 2573 7 0
25. - 37. Weiserová Michaela OA Uh. Hradiště 2942 7 0
25. - 37. Sopuchová Lucie OA Šenov 2326 6 0
25. - 37. Rubková Lenka OA Hovorčovická 2318 5 0
25. - 37. Ročkár Ján OA Karviná 2836 11 0
25. - 37. Nováková Veronika OA Hovorčovická 2584 7 0
25. - 37. Navrátil Milan OA Brno 2756 6 0
25. - 37. Moťková Kateřina OA Bruntál 2001 5 0
25. - 37. Krajčová Petra OA Uh. Hradiště 2206 10 0
25. - 37. Koubelová Simona OA Bučovice 2969 7 0
25. - 37. Kondělka Adam OA Orlová 2534 8 0
25. - 37. Kampfová Marie OA Karviná 2690 7 0
25. - 37. Hanzelková Zuzana OA Šenov 2954 8 0

 

Kombinace (součet disciplín -5, -50, -500)

Umístění Jméno Škola -5 -50 -500 Součet
1. Juráňová Vladimíra OA Bruntál 3659 2970 2682 9311
2. Gallová Marie OA Orlová 3765 2995 2161 8921
3. Lněničková Jana OA Třebíč 3371 2953 2586 8910
4. Kuzníková Petra OA Orlová 3863 3344 1563 8770
5. Perutíková Kateřina OA Val. Meziříčí 3789 3354 1381 8524
6. Mezlíková Jana OA Třebíč 3280 2585 2645 8510
7. Cábová Daniela OA Val. Meziříčí 3253 2596 2209 8058
8. Sokolová Pavla OA Třebíč 3305 2787 1751 7843
9. Pelikánová Eliška OA Bučovice 3711 2690 1356 7757
10. Slowiková Renata OA Č. Těšín 3345 2503 1878 7726
11. Vašíčková Hana OA Bučovice 3189 2700 1564 7453
12. Čurajová Šárka OA Karviná 2996 2180 2207 7383
13. Oršulíková Adéla OA Karviná 2870 2551 1813 7234
14. Esterka Tomáš OA Hodonín 3163 2623 1390 7176
15. Tomečková Martina OA Hodonín 2516 2219 1834 6569
16. Kuchta Jiří OA Šenov 2775 1709 1913 6397
17. Cakalidis Lukáš OA Heroldovy sady 3041 2341 988 6370
18. Labaj Jan OA Šenov 2504 1959 1895 6358
19. Koubelová Simona OA Bučovice 3324 2754 0 6078
20. Sabová Veronika OA Bruntál 3047 1745 1258 6050
21. Malichová Zdeňka OA Č. Těšín 2911 2214 896 6021
22. Ďurčeková Veronika OA Č. Těšín 2698 2477 791 5966
23. Weiserová Michaela OA Uh. Hradiště 3212 2747 0 5959
24. Chmelová Michaela OA Val. Meziříčí 2786 2474 680 5940
25. Hanzelková Zuzana OA Šenov 3416 2405 0 5821
26. Martykánová Lenka OA Uh. Hradiště 2880 2334 488 5702
27. Ročkár Ján OA Karviná 3230 2345 0 5575
28. Ivičičová Radka OA Hodonín 2651 2279 596 5526
29. Navrátil Milan OA Brno 3395 2101 0 5496
30. Nováková Veronika OA Hovorčovická 3042 2369 0 5411
31. Kondělka Adam OA Orlová 2985 2375 0 5360
32. Flášar Petr OA Hovorčovická 3446 1712 0 5158
33. Kampfová Marie OA Karviná 2841 2077 0 4918
34. Rubková Lenka OA Hovorčovická 2772 2113 0 4885
35. Krajčová Petra OA Uh. Hradiště 2219 2029 0 4248
36. Sopuchová Lucie OA Šenov 2411 1795 0 4206
37. Moťková Kateřina OA Bruntál 2861 1113 0 3974
Přečteno 7523x.
rok 2000
výtah
© 2019 ZAV | grafika: Adam Hadraba | webmaster: Miloš Černilovský